Spíkři a přednášky

Jsou hustí, mají hodně co říct o svých oborech a je radost je poslouchat. To jsou naši spíkři.

Adam Laita

Vývoji webů se věnuje více než 5 let, díky tomu působí nejen jako profesionální kodér, ale také jako konzultant a auditor webů. Ve WordPressu se zaměřuje především na vývoj intuitivní administrace a díky dosaženým zkušenostem také vývoji šablony pro kodéry/vývojáře, která brzy spatří světlo světa. V obecném vývoji se Adam zaměřuje na kvalitní vývoj webů s vlastní administrací a grafikou. Ve spolupráci s Petrem Tomanem však nabízí celou škálu řešení šitých klientům na míru.

Jan Ševčík

CEO a Sales manager firmy SnadnýWeb, s kterou tvoří WordPress weby pro širokou škálu klientů. Mezi jeho hlavní zaměření patří web developlemt, project management a sales.

Juraj Giacko

Mojou najväčšou vášňou je osobná produktivita a projektový manažment. Som prvý Evernote Certified Consultant na Slovensku. Takisto zanietený športovec, bežec na dlhé trate, milovník veľkých víziev, sociálnych médii a dobrej kávy. Venujem sa marketingovým stratégiám, implementácii projektového riadenia a vedeniu rozmanitých projektov v rôznych spoločnostiach. Baví ma nie len sa zapájať do zaujímavých výziev, ale zároveň ich aj tvoriť.

Karol Vörös

Vo Webglobe – Yegon riadim marketing, vývoj produktov a stojím za optimalizovaným hostingom pre WordPress. V rámci slovenskej WordPress komunity organizujem bratislavské meetupy, pomáham s prekladmi modulov a prednášam na rôznych podujatiach. Spolu s mojou sestrou sme založili štúdio pre tehotné GraviFit, v ktorom na WordPress predávame aj online kurzy. Životnú energiu čerpám zo športu, ktorému som sa venoval aj profesionálne.“

Katarína Novotná

„WordPress som objavila približne 4 roky dozadu a bola to láska na prvý pohľad. Viac ako 2 roky som aktívna vo WordPress komunite.

Som organizátorkou WordCamp Bratislava a pravidelných Bratislavských WordPress meetupov. Pracujem ako affiliate manažér v sieti Dognet. Vo voľnom čase tvorím webové stránky, blogujem na xkatka.sk a starám sa o svoj eshop Vejare.sk. SEO, PPC a iné skratky sú mi tiež veľmi blízke. Bez internetu dokážem prežiť maximálne 3 dni #vyskusaneZaVas.“

Max Dužek

„Začal som podnikať zo Švédska cez počítač. Z cudzieho štátu sa mi podarilo osamostatniť sa na voľnej nohe ako copywriter a Facebook marketér. Pracoval som pre rôzne domáce aj medzinárodné značky, medzi ktoré patrí napríklad BMW Slovensko. Som tiež spolutvorcom projektu Podnikni To!, vďaka ktorému cestujem po Českej republike a učím na univerzitách budúcich podnikateľov pracovať s ich nápadmi.“

Ondřej Henek

Před lety začal jako webový developer – od *AMP stacku se přes front-end dostal až k UX designu. Ale jako unicorn se člověk ne1dostane do hloubky, takže se Ondřej zaměřil na design a šel na zkušenou do Dánska. Teď pracuje na porozumění uživatelů a měření jejich chování na webu hlavně s pomocí Google Analytics. Na základě toho pak optimalizuje weby pro vyšší konverze a spokojenější uživatele.

Roman Hřebecký

„Chci, aby lidi dřív než začnou tvořit, naslouchali a přemýšleli. A umím je k tomu směrovat.“

Z hudebního redaktora copywriterem, z copywritera pak lídrem úspěšné firmy. Roman a jeho kolegové z Pábení zdatně kombinují umění copywritingu se schopností dokonale identifikovat poznat potřeby a touhy lidí, kterým jejich klienti nabízí svoje služby a produkty. Nyní se ve firmě soustředí na zpovídání klientů, design thinking a tvorbu strategií.

 

Tomáš Kocifaj

„Jmenuji se Tomáš Kocifaj, WordPressu se věnuji již řadu let. Jsem zakladatel firmy Brilo Team v níž se s kolegy věnujeme rozsáhlým projektům vytvářených právě na WordPress.

Zabýváme se rovněž internetovým marketingem a uživatelským testováním. Programování jsem již opustil, nyní se věnuji přípravě strategií a tvorbě funkčních prototypů webových stránek.

Měl jsem také tu čest být hlavním organizátorem WordCamp Praha. Můžete mě vidět jako přednášejícího na řadě dalších událostí, nejen WP.“

Tomáš Šula

V oboru marketingové komunikace se pohybuje od roku 2004, primárně se orientuje na digitální formy komunikace a média. Všeobecně má zkušenosti napříč oborem, co však mimořádně neumím je PR a copywriting. Rychle stárne a s klienty zažil ledacos, jak to dobré tak to zlé. Špatně se mu vstává ráno z postele a to už i bez pomyšlení na požadavky klientů. Působí v malé komunikační agentuře oficiálně na pozici tvůrce komunikačních strategií (Reklamní Inženýři) a zároveň působí na FMK UTB ve Zlíně. Za rok 2016 vyhrál s agenturou zlatou Effie za srdcový projekt Jedu Na Dřeň.

Vladimír Smitka

Kolem webů a správy serverů se začal pohybovat už velmi dávno – v roce 2001. Dnes se věnuje především technickému zlepšování webů a opravováním chyb jiných tvůrců – podobných chyb, které on sám v začátcích běžně dělal. V této oblasti dělá také porotce v soutěži WebTop100 pro technické zpracování webů. Ročně mu tak projde rukama několik stovek webů, které zkoumá jak po stránce výkonu, tak po stránce bezpečnosti. Založil agenturu Lynt services, která firmám pomáhá s provozováním webových stránek – od konfigurace serverů, přes jejich vývoj, až po jejich propagaci. Aktuálně se Lynt hodně věnuje automatizaci v PPC a datové analýze. Vláďa WordPress poprvé okusil ve verzi 1.5, ale v té době byl podle něj ještě velmi nedospělý a tak od něj na několik let opět utekl. Dnes považuje situaci mnohem lepší a tak jej často a rád používá.

Vlastimil Ott

Již přes deset let používá převážně open-source software a má v této oblasti slušný přehled. Získal bohaté publikační a prezentační zkušenosti, mmj. jako šéfredaktor magazínu LinuxEXPRES a OpenOffice.cz. Školí LibreOffice, WordPress, provozuje několik webů, například Deník neziskovky.

Chceš se stát spíkrem?

Pořád hledáme lidi, co mají co říct. Přidej se k nim – napiš nám.